Sarı Kayrak taşı Beykoz Çavuşbaşı’nda doğal taş madencilikte Toptan ve perakende satışımız mevcuttur. Kayrak taşı nedir nasıl döşenir. Kayrak taşı günümüzde bir çok projede kullanılmaktadır. Havuz kenarları, bina su basmanları, yürüme yolları, bahçe Duvarlar, ve buna benzer birçok alanda kullanılan doğal bir sert zemin malzemesidir. 2 cm ile 4 cm kalınlıktaki doğal kayrak taşı kaplama malzemesidir. 4-6 cm kalınlığındaki kayrak taşı döşeme malzemesidir.

AÇIKLAMA

Sarı Kayrak taşı Beykoz doğanın yüzyıllar boyunca emeğiyle oluşan taşlardandır. Sağlam bir yapıları vardır. Bu yüzden yıllardır yapılarda kullanılır. Dekoratif bir görünüme sahiptirler. Tarihi binalarda sıkça kullanılır. Taş ocaklarından meşakkatli uğraşlarla çıkarılır. Daha sonra işlenerek şık bir görüneme sahiptirler. Ebatlı ve kesilmiş kayrak taşı olarak hazırlanır. Kesilmiş kayrak taşı doğal bir güzelliğe sahiptir. Bu nedenle günümüzde sıkça tercih edilen taşlar arasındadır.

   Kayrak taşı mukavemeti

Aşınmaya karşı oldukça dayanıklıdır. Her hangi bir esnekliği yoktur. Farklı mineraller barındırdığından değişik renk ve desenleri vardır. Yüzeylerinde pürüzler vardır. Renkler karışık olduğundan genelde renk ayrımı yapılmaz. Sağlam bir yapıları vardır. Her türlü sektörde rahatça kullanılır. Kesilmiş kayrak taşı kalınlığına göre farklı amaçlarla kullanılır. Dekorasyon malzemesi olarak kullanılır. Bazı yerlerde çatı yerine kayrak taşı kullanılır. Havuz kenarlarında da bu taşlardan bulunur. Su basmalarında da kullanılmasıyla sağlamlığıyla öne çıkar. İnceliğine göre duvar süslemelerinde de kullanılır. Şömine taşı olarak da kullanıma uygundur. İç ve dış mekan tasarımlarında rahatlıkla kullanılabilir. Bu gibi kullanımlardan sonra taş verniğiyle desteklenmelidir. Kesilmiş kayrak taşı her alanda rahatça kullanılabilen bir taş olduğu için kolaylıkla bulunabilir. Kullanıldığı mekana da doğal bir görünüm kazandırır. Doğanın tüm sadeliğini kullanıldığı mekana yansıtır. Ferah bir görünüm sağlar. Kesilmiş kayrak taşı süslemelerde doğal bir görünüm isteyenlerin vazgeçilmezi olmuştur. Aynı zamanda oldukça sağlıklıdır da.

Kayrak taşı ebatlı Kesilmiş

Kayrak taşı Şile

Sarı Kayrak taşı kaplama

Sarı siyah kaplama kayrak taşı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.

Menü
WhatsApp chat